KONST / Litografier / Färglitografi 15443086
nr 1544 3086
Knut Irwe
(1912-2002), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 212/220. Färglitografi, bildmått: 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Knut Irwe, svensk målare född 1912, död i Göteborg 2002.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 maj 2023
kl 19:36:39
29/5 19:16:12